Tomáš Jerie


Shiatsu (styl Zen Shiatsu)


2012 – 2015 studium Shiatsu na škole „DarJa Shiatsu School“.

DarJa Shiatsu School Škola shiatsu splňující kritéria Evropské Federace Shiatsu, založena roku 1997. Studijní fond v délce 500 hodin, zahrnující praxi Shiatsu ale i teorii čínské medicíny a přidružených směrů vycházející ze stejné filozofie. V rámci studia praxe Shiatsu se supervizí v rehabilitačním středisku Kladruby, a více jak 100 ošetření provedených na klientech z řad veřejnosti. Studium ukončeno praktickým i teoretickými zkouškami z TČM, fyziologie i patologie.

Shiatsu

též psáno shia-tsu či počeštěně šiacu se řadí mezi masážní techniky. Tato japonská masáž v sobě skrývá prvky přikládání dlaní, pracuje se systémem meridiánů známých z čínské medicíny a teoretickou základnu shiatsu poskytuje právě tradiční čínská medicína.

V překladu shiatsu znamená tlak prsty, proto se při ní narozdíl od akupunktury nepoužívají invazivní jehly, ale hlavně palce, prsty a dlaně, ale též kolena, lokty nebo chodidla, kterými se znovu nastoluje energetická rovnováha těla. Děje se tak bez nepříjemné bolesti, zato s pocitem celkové relaxace a pohody. Shiatsu pracuje s 12 hlavními meridiány, které jsou pojmenovány dle tělesných orgánů a do určité míry s nimi souvisejí, mají však mnohem širší význam, jelikož zahrnují fyzické, emocionální i mentální projevy celé osobnosti. Shiatsu pracuje na celých drahách pomocí strečinku, tlaku nebo doteku, čímž uvádí tok Ki (energie) do pohybu.

Typické sezení shiatsu trvá 60 - 90 minut. Určitý časový úsek je věnován pohovoru s klientem a určováním energetické nerovnováhy, jež je prováděna formou dotazování, pohledem a pohmatem. Samotná masáž trvá asi hodinu a provádí se v oblečení na futonu na zemi.

Masáž Shiatsu může být doplněna o následující techniky dle předchozí dohody s klientem.

Fonoforéza - ovlivňování meridiánů a akupunkturních bodů vibracemi ladičky.

Moxování a tygrování – nahřívání vybraných zón a meridiánů (v prostorách Amidy nelze provádět).

Platónská tělesa – harmonizace za pomoci platónských těles.


Kontakt

Telefon

+420 724 24 01 24

E-mail

tomas.jerie(at)gmail.com

Ceník

90 minut / 600 kč