Příběh Amidy

Jak to všechno vzniklo

Majitel Amidy a můj muž, Jára Procházka, původně koupil dům, kde sídlí Amida, kvůli prostorům pro podnikání. Má totiž šikovného kamaráda, se kterým spolu plánovali prodej a servis zahradní mechanizace. Myslel také na mě, svou ženu, abych se měla, o co starat. Tak jsme se rozhodli dům koupit. V co se to nakonec vyvine, nikdo tehdy netušil, ale po pořádku. Problém byl, že dům měl mnohem více prostoru, než jsme potřebovali. A tu si Jára vzpomněl na naši kamarádku Veroniku, která dělá masáže a terapie, a zeptal se jí, zda by nechtěla změnit místo pronájmu. Verče se nápad rychle zalíbil, protože sama si v podobném prostoru, kde by pra- covaly pod jednou střechou spřízněné duše, už delší dobu přála pracovat. Jára ten den přišel domů nadšený.

Začal se rodit jeho dávný sen, kterým bylo vytvořit společenství lidí, které by spojovala energie místa, společné zájmy, práce na rozvoji ducha a vědomí  a společné tvoření. Jen si stačil postesknout, že ten projekt se zahradní technikou se mu najednou zdá v celém domě tak nějak navíc, už zvonil telefon. Kamarád volal, že se staví na návštěvu. Přišel s tím, že do projektu s Járou nejde, že je to pro něj příliš velké riziko…. Věci se začaly dít samy od sebe. Nám v tu chvíli už bylo jasné, že to má svou vlastní dynamiku a my budeme budovat naše CENTRUM.

Studie prostoru


Studii a projekt relaxačního centra Amida dělal architekt Pavel Machar z architektonické kanceláře MTMA architekti. Inspirací mu byla podobně zaměřená centra. Hlavní vstup do centra byl koncipován přes recepci ze dvora. Vchodové dveře budou orámovány dřevěnou konstrukcí, která vytvoří plynulý přechod mezi exteriérem a interiérem.

V centru byly zachovány všechny tři světlíky jako charakteristický prvek, který dává místnostem přirozené denní světlo. Nad sálema recepcí se náchází 4 terapeutické místnosti, ke kterým se přichází prosklenou chodbou. Dalším charakteristickým prvkem je dřevěná terasa se zelení nad recepcí a sálem. Nesporným kladem celého objektu je jeho umístění v klidné lokalitě v blízkosti Jílovského potoka, kde je ruch Pivovarské ulice odstíněn hmotou činžovních domů stojících podél Pivovarské ulice.


 


V roce 2017 se nám podařilo relaxační centrum otevřít. Nejdříve v Amidě byl jeden sál a 4 terapeutické místnosti. V roce 2020 se nám podařilo zkolaudovat dalších 6 místností.

Dnes se Amida skládá ze dvou částí:

  • Jednu tvoří 10 místností pro terapeuty.
  • Druhou částí Amidy je cvičební sál, zaměřený především na jógu a Čchi-kung

V sále se konají také nejrůznější semináře a workshopy, pravidelné meditace a někdy i přednášky. 

Pokud jste masér/ka či se věnujete nějaké alternativní terapeutické metodě a máte zájem o pronájem místnosti v Amidě, určitě nás kontaktujte. Zabýváte se něčím zajímavým (od výroby přírodní kosmetiky, přes vaření po vedení rodinných konstelací, holotropního dýchání, meditaci až po povídání o zdraví, o duchovní cestě a tak dále 🙂 a pracujete s většími skupinami lidí? Pak si u nás můžete pronajmout sál. Pro více informací volejte Adéle Procházkové (tel.č. 605 188 065).


Kontakt

Adéla je v Amidě zodpovědná za provoz a organizaci. Pokud se potřebujete dozvědět více, máte zajímavou přednášku, vedete seminář. Obraťte se přímo na ni.

Telefon

+420 605 188 065

E-mail

adela(at)amidacentrum.cz

Facebook

https://www.facebook.com