Ing. Lenka Purkytová

Lektorka jógy

Jmenuji se Lenka Purkytová a jsem stavební inženýrka. Sedavé zaměstnání se podepsalo na mém pohybovém aparátu stejně tak jako u mnoha dalších lidí. Zaujal mě plakát s nabídkou kurzu Dynamické jógy a po dovolené v roce 2004 jsem na kurz vyrazila.

Pravidelně jsem začala cvičit jógu podle B.K.S.Iyengara u Petra Němečka. O józe jsem se chtěla dozvědět víc a tak jsem hledala na Internetu. V roce 2007 jsem narazila na nabídku víkendového semináře  Hormonální jógy pro ženy s Dinah Rodrigues  v České republice.  Potřebovala jsem řešit problémy kolem menopauzy bez umělých hormonů. Naučila jsem se sestavu a cvičila ji pravidelně podle doporučení.

Měla jsem se sestavou výborné výsledky a rozhodla jsem se, že ji budu učit ostatní ženy. K tomu jsem však potřebovala být lektorkou jógy s akreditací.  V roce 2012 jsem úspěšně absolvovala „Kurz jógy v širších souvislostech“  a potom jsem se již mohla přihlásit na lektorský kurz k Dinah. Ten jsem absolvovala v květnu 2013 v Berlíně. Pravidelně vedu kurzy Hormonální jógy v Děčíně, České Lípě  a v Dobkovicích a kurzy Spirální jógy v Děčíně a Ústí nad Labem. Nyní se připravuji na kurz  a lektorské zkoušky z Hormonální jógy pro diabetiky koncem června s Dinah Rodrigues v Praze.

Zdravotní jóga

Co je zdravotní jóga? Je to spojení tisíce let starého vědění jogínů s poznatky z výzkumu evoluce, anatomie a moderní medicíny. Dbá se zde na správné provedení pohybu podle základních principů stavby těla. Dokáže napravit špatné pohybové návyky a pohybová omezení spravit cvičením. Zároveň se však postupuje podle osmi stupňů jógy popsaných v díle Jóga-sutry od Patanjaliho.

Hormonální jóga

Hormonální jógová terapie pro harmonizování ženského hormonálního systému a odstranění symptomů menopauzy. Autorkou sestavy pro ženy je Dinah Rodrigues ze Sao Paula v Brazílii.V květnu 2016 bylo Dinah 89 let. Díky své sestavě, kterou pravidelně cvičí, je schopna cestovat po světě a učit lektorky, aby dále rozšiřovali způsob, jak si zachovat zdraví a mládí přirozenou cestou. Sestava je vhodná i pro ženy, které doposud necvičily. Všechny ásany se dají každému přizpůsobit podle potřeby. Jóga je o získání harmonie mezi tělem, myslí a duší. Tato sestava to všechno dokonale splňuje.

Hormonální jógová terapie pro prevenci a léčbu diabetu

Další sestava od Dinah je pro lidi ohrožené cukrovkou. Zde se aktivují tyto žlázy s vnitřní sekrecí: hypofýza, slinivka, štítná žláza, játra, nadledvinky. Sestava je vhodná pro muže i ženy.

Telefon

+420 608 048 852

E-mail

purlen(at)seznam.cz