Zuzana Chabrová

Jóga pro děti

Učit děti jógu je můj sen a záměr již několik let. Mě samotnou jóga provází životem více jak deset let. Cvičila jsem jógu různých směrů, od hatha jógy, přes iyengar jógu, až jsem zakotvila u ashtanga jógy. Díky pravidelnosti cvičení, které ashtanga hlásá, jsem se začala posouvat fyzicky a pozorovala vliv i na psychickou pohodu.

To mě dovedlo k tomu, že by bylo skvělé ukázat jógu již malým dětem. Naučit malé děti vnímat své tělo, uvolnit tělíčka cvičením nebo předat umění relaxovat. To je z mého pohledu dar, který jim pomůže zvládat životní strasti jako například stresy ve škole a posléze v práci, umět si odpočinout v dnešní rychlé době nebo se prostě umět správně protáhnout a dýchat.

Jógu předávám dětem hravou formou, s příběhem a hrou za doprovodu muziky. Každá lekce je tématicky zaměřena a zavede děti do jiného prostředí. Mimo jiné se tak rozvíjí dětem fantazie. Účinky jógy jsou široké. Zlepšuje se svalová kondice, koordinace pohybu, stabilita díky balančním pozicím, dechová cvičení mají pozitivní vliv na dech a některé cviky masírují vnitřní orgány a ovlivňují tak pozitivně vylučovací funkce. Do lekcí se prolíná mindfulness, neboli zaměření na přítomný okamžik bez nutnosti hodnotit.

Vzdělání pro dětskou jógu jsem získala v kurzech vedených Českou asociací dětské jógy (www.cadj.cz, Hanka Luhanová) a Little Bubbles (www.littlebubbles.cz, Tereza Sitárová). Kurz lektora jógy pro dospělé jsem absolvovala v Yoga Libre (Pavel Hub) a mým učitelem ashtanga jógy je skvělý Láďa Pokorný.

Telefon

+420 604 867 441

E-mail

tarujoga(at)gmail.com

Napsat komentář