Ing. Zlata Koštejnová

Kraniosakrální biodynamika, Somatic Experiencing ®


V roce 2010 jsem absolvovala dvouletý výcvik v kraniosakrální biodanymice u Abhy Sajwel a jsem členem České asociace terapeutů kraniosakrální biodynamiky, z.s. V roce 2013 jsem úspěšně ukončila tříletý výcvik s metodě Somatic Experiencing ®. V současné době asistuji v navazujícím výcviku SE ® a jsem spoluorganizátorka workshopů s lektorkou Maggie Kline (USA) v České republice.

Další absolvované semináře a kurzy

Maggie Kline – workshop Trauma u dětí (Salzburg 2013, Vídeň 2014, Praha 2015)výcvik v oblasti práce s miminky GOGO Babies vedený Ellyne Skove (2012)kurz Základní krizové intervence (Remedium)postgraduální kurz Abhy Sajwel „Zážehy a práce z úrovně bytí“postgraduální výcvik pro práci s klidovými stavy vedený Bhadrenou Tschumi Gemin a Kavim Gemin z ICSB (Bern, Švýcarsko)post advanced seminář Disociace s Ittou Wiedenmanpost advanced seminář Bodywork v SE s Ittou WiedenmanPracuji s dospělými i dětmi, kteří prošli traumatickou událostí a trpí post-traumatickou stresovou poruchou. Metoda SE je dokonalým nástrojem k znovuobnovení hranic, které právě byly narušeny traumatickou událostí. Zakladatel metody Peter Levine zjistil, že traumatické bloky, které nám brání plně prožívat život, lze odstranit jemně a šetrně tak, že nedochází k re-traumatizaci jedince. Naopak, pomocí této metody lze posílit a rozšířit míru odolnosti každého z nás. Lze tak zpracovat jak důsledky prožitých traumatických událostí, které nás zahltily v raném dětství, ale i následky stresů a nehod, které nás potkaly v dospělosti. Metoda nenahrazuje psychoterapeutickou či psychiatrickou péči, může však pomoc v následné revitalizaci organismu a opětovného zapojení do plnohodnotého života.

Principem práce Somatic Experiencing ® je rozpoznání klientových zdrojů (co dělá klientovi dobře, co ho baví) a rozšíření míry odolnosti každého jedince. Čím širší je míra odolnosti, tím větší je kapacita klienta zvládnout svůj stres a různé životní obtíže. Původně byla tato metoda vyvinuta speciálně pro práci s psychickým traumatem, lze ji však úspěšně využívat i v běžném životě.


Bližší informace si můžete poslechnout zde:
Rozhovor v Českém rozhlase Region – pořad Karambol (12.11.2013)

Anebo přečíst krátký text pořadu Karambol.Kontakt

Telefon

+420 777 626 514

E-mail

zlata.kostejnova(at)gmail.com

Vlastní web

www.zlatakostejnova.cz